Zioła, które pomogą się zrelaksować

Koncentracja to inaczej zdolność skupienia uwagi na czynności, którą wykonujemy. Większość zadań, którymi się zajmujemy na co dzień wymagają od nas koncentracji. Przykładowo- jadąc samochodem najważniejsze jest byśmy byli myślami “tu i teraz”. Jeśli powinniśmy zająć się ważnym zadaniem, a nie potrafimy się skupić, myślimy o czymś innym i zaczynamy buszować po internecie- to prawdopodobnie mamy problemy z koncentracją. 

Co wpływa na naszą koncentrację?


Nieprawidłowo zbilansowana dieta, braki witamin w organizmie, śmieciowe jedzenie nie są sprzymierzeńcami szybkiego i efektywnego wykonywania zadań. Tak samo jak i dzwonek telefonu, hałas za oknem, zmęczenie, myśli, które kotłują się w naszych głowach. Wszystko może nas rozpraszać i utrudniać skupienie się. 

Koncentracji można się nauczyć

Dobrą wiadomość dla wszystkich mających trudności ze skoncentrowaniem się jak taka, że koncentracja jest umiejętnością, a umiejętność można nieustannie ćwiczyć i doskonalić. 

Im częściej będziemy trenować nasz umysł i starali się przywołać nasze myśli by lepiej wykonać ważne dla nas zadanie, tym samym, z czasem, z coraz to większą łatwością będziemy w stanie podołać każdemu powierzonemu nam obowiązkowi. 

Zioła wspomagające koncentrację- naturalny sposób na zwiększenie swojej efektywności

Pomocne mogą się okazać również naturalne produkty, których stosowanie jest bezpieczne, a zarazem skuteczne.. Suplementacja okaże się pomocna kiedy zauważymy spadek swojej wydajności, kłopoty ze skupieniem uwagi na jednej czynności, gorsze zapamiętywanie i problemy z nauką. Naturalne produkty są, więc polecane w szczególności:

-studentom i uczniom

-osobom pracującym umysłowo

-kierowcom 

Zioła wspomagające naszą pamięć i koncentrację- które wybrać?

Zaletą ziół jest ich naturalny skład, gwarancja działania, bezpieczeństwo stosowania, oraz szybkie i skuteczne efekty w postaci poprawy koncentracji, działania naszego mózgu i zdolności uczenia się. Najlepsze zioła na poprawę koncentracji znane dotychczas lekarzom i zielarzom to:

  • kwiat granatu,
  • żeń-szeń
  • maca
  • bertram
  • -muira puama

Zioła, które pomogą nam się skupić- maca i żeń-szeń

Żeń szeń jest jednym z najpopularniejszych ziół na świecie. Jego pełna nazwa to „Panax-ginseng”. Panax oznacza panaceum, czyli lek na wszystko. Żeń szeń, jako korzeń życia jest znany medycynie od tysięcy lat, co potwierdza skuteczność jego stosowania. Jest rośliną, która poprawia zdolności poznawcze, koncentrację, a dodatkowo dodaje energii i zapobiega uczuciu zmęczenia. 

Maca- korzeń zwiększający wydolność. Poprawa zdolności uczenia się i skupienia uwagi to nie jedyna zaleta Macy. Jest to korzeń używany przez osoby aktywne fizycznie by poprawić swoją wytrzymałość, zmniejsza również ryzyko zachorowania na depresję, wprawia w lepszy nastrój, a także zwiększa libido. 

Zioła na pamięć i koncentrację- niedoceniona moc ziół

Zainteresować mogą nas również inne zioła znane od lat ze swoich zdolności wspomagania procesów myślowych. Są to- kwiat granatu, bertram, oraz muira puama. 

Kwiat granatu- dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów jest rośliną znaną przede wszystkim z tego, że zapewnia długowieczność zapobiegając starzeniu się organizmu. Badania pokazują jednak, że to nie jedyna zaleta stosowania naparu z kwiatu granatu- znacząco wspomaga on procesy myślowe, pozytywnie wpływając na zdolność uczenia się. 

Cenną rośliną jest również bertram. Jest on stosowany jako słodkawa przyprawa o lekko pikantnym smaku. Niewątpliwym atutem bertramu jest to, że możemy z powodzeniem stosować go na co dzień w kuchni. Poza wzmocnieniem wydajności naszego mózgu będziemy mogli zaobserwować również poprawę nastroju i lepsze funkcjonowanie naszego układu trawiennego. 

Ostatnią rośliną, która zasługuje na uwagę jest muira puama- to korzeń sprzyjający poprawie pamięci i zdolności koncentracji. Tak jak i w przypadku macy- wpływa pozytywnie również na efekty naszych treningów na siłowni, a także reguluje funkcje w sferze seksualnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.