Zabawki edukacyjne, które warto kupić

W sklepach z zabawkami odnaleźć można wiele artykułów wspierających prawidłowy rozwój dziecka. Ze względu na ich różnorodność, dokonanie wyboru może być trudne. Rodzice często zastanawiają się, jakie umiejętności pozwoli rozwinąć wybór danej zabawki. Które artykuły warto kupić dzieciom w różnym wieku?

 

Zdolności manualne najmłodszych

Zabawki edukacyjne warto kupować już niemowlętom. Kilkumiesięczne dzieci mogą dzięki takim produktom rozwijać zdolności poznawcze i manualne. Akcesoriami polecanymi maluchom są maty edukacyjne. Korzystanie z nich jest możliwe w pozycji leżącej, a pociecha ma możliwość badania różnorodnej faktury przyjaznych, kolorowych elementów. Warto wybrać model wyposażony we fragmenty wydające różnorodne odgłosy pod wpływem nacisku.

U dzieci około 12 miesiąca życia, rozwój funkcji manualnych staje się wyjątkowo intensywny. Zabawkami zalecanymi dla maluchów w tym wieku są więc układanki, przekładanki typu „rollercoaster” i klocki do budowania piramidy lub wieży. Warto zdecydować się również na książeczki interaktywne. Do bajek z materiału często są dołączone pacynki, za pomocą których można odgrywać scenki.

 

Rozwój społeczny i edukacja

Jaki zabawki watro wybierać dla kilkulatków? Szczególny wpływ na rozwój dziecka ma odgrywanie ról. Zestaw do zabawy w sklep, gotowanie czy lekarza na pewno będzie świetnym pomysłem. Pociechy nauczą się w ten sposób zachowania w różnych sytuacjach społecznych. Wielokrotne odgrywanie scen związanych z wizytą u lekarza lub pójściem do przedszkola umożliwi oswojenie maluchów z nowymi sytuacjami. Kilkulatki potrafią w trakcie zabawy przyswoić wiele informacji. Dlatego warto zaoferować im możliwości zdobywania wiedzy. Sprawdzą się tutaj ciekawe książeczki lub zeszyty z zadaniami ułatwiające naukę liczenia lub poznawania liter. Dobrym pomysłem są również zabawki interaktywne uczące języków. Do rozwijających zabaw w tym wieku należy też układanie puzzli. W sklepach odnaleźć można wiele różnorodnych gier planszowych, które nie tylko umożliwią pociechom naukę, ale również zapewnią świetną zabawę całej rodzinie.

 

Ciekawość świata

Pedagodzy zalecają rozwijanie dziecięcej wyobraźni, kreatywności i zainteresowania nauką. Dlatego warto zapewnić pociechom możliwość tworzenia ciekawych prac. Świetnym pomysłem dla dzieci od trzeciego roku życia są masy plastyczne. Oprócz popularnej plasteliny czy modeliny, w sklepach odnaleźć można profesjonalne masy rzeźbiarskie przystosowane do wykorzystywania przez dzieci. Ulepione z nich figurki można później utrwalić w wysokiej temperaturze. Możliwy jest również zakup zabawkowych kół garncarskich. Pociechy pomiędzy 4. a 10. rokiem życia na pewno ucieszą zestawy małego naukowca. Możliwość samodzielnego przeprowadzania eksperymentów to świetna frajda.

Najlepsze prezenty dla starszych dzieci to te związane z lubianymi przez nie czynnościami. Dziecko zainteresowane zabawą będzie w niej chętnie uczestniczyło. Kupując zabawki edukacyjne dla dzieci należy zwrócić uwagę na posiadane przez nie atesty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.