Jak suplementy diety odżywiają komórki organizmu?

Suplementy diety – kiedyś traktowane z przymrużeniem oka, dzisiaj coraz częściej wspominane przez specjalistów jako jedne z kluczowych elementów codziennej, zdrowej rutyny. Podstawą prawidłowo działającego organizmu powinna być przede wszystkim zróżnicowana dieta bogata w witaminy i minerały; jednak co jeśli pomimo regularnych porcji warzyw i owoców zaczynają wypadać włosy, łamać paznokcie, czy pojawiają się dolegliwości trawienne? Starania względem zbilansowanego jadłospisu mogą pójść na marne, jeśli problem tkwi właśnie w produktach spożywczych – a te, produkowane na masową skalę, pozostawiają wiele do życzenia względem jakości i zawartych w sobie wartości odżywczych. Mimo iż coraz większą popularność zdobywają produkty bio i eko, włączenie ich do codziennej diety nie należy do najłatwiejszych zadań z uwagi na znacznie wyższą cenę w porównaniu do standardowych półek. W tej sytuacji z pomocą przychodzą suplementy diety.

Naturalne suplementy diety

Suplementacja w głównej mierze może być kojarzona z łykaniem garści tabletek, które nie mają nic wspólnego z dbaniem o zdrowie w zgodzie z naturą. Obecnie mamy jednak dostęp do naturalnych suplementów – preparatów organicznych, które w skuteczny i bezpieczny sposób uzupełniają niedobory witamin i minerałów w organizmie. Mogą one występować w kształcie kapsułek, jednak z uwagi na ich naturalne pochodzenie (głównie roślinne i ziołowe) są z łatwością wchłaniane przez nasz organizm. Szczególną uwagę warto poświęcić płynnym preparatom, które dzięki swojej formie najszybciej wnikają do komórek i zaczynają działać już kilka chwil po zażyciu. Naturalne suplementy diety skupiają się głownie na witaminach, których nasz organizm potrzebuje najbardziej: są to witaminy z grupy D, A, K, oraz C. Wiele preparatów to również oleje tłoczone na zimno z takich roślin, jak czarnuszka, awokado, czy oliwka. Czym poskutkuje wdrożenie naturalnej suplementacji do naszej diety? Niewątpliwie pierwszymi oznakami będą poprawa samopoczucia, lepsza kondycja organizmu, a co za tym idzie – promienny wygląd. Powodów, aby wypróbować tych preparatów jest wiele, jednak nie wspomnieliśmy jeszcze o najważniejszym.

Cichy sojusznik – suplementy diety a komórki macierzyste

Nasz organizm ma ich sporą ilość, a ich rola jest nieprzeciętna – służą odbudowywaniu i reperowaniu tkanek. Mowa oczywiście o komórkach macierzystych, które zyskały szczególną uwagę w medycynie pod koniec XX wieku z uwagi na swoje właściwości regeneracyjne. Niestety, z roku na rok obserwujemy w naszym życiu pierwsze oznaki starzenia, osłabienie organizmu, wolniejsze gojenie się ran – to właśnie za sprawą malejącej liczby komórek macierzystych, które samoistnie przestają się już rozmnażać, zwalniając tym samym procesy budujące nasz organizm. Pierwszą linią obrony powinny być wartościowe produkty spożywcze; kiedy jednak ich jakość nie spotyka się z wymogami naszego organizmu, z pomocą przychodzą naturalne suplementy. Ich prosty skład i przyjazna forma pomagają szybko dotrzeć do komórek organizmu, odżywiając je i pobudzając do aktywnej pracy przez dłuższy czas.

Eliksir nieśmiertelności może nie istnieć, jednak znając techniki, jak w zdrowy i sprawny sposób dostarczyć swojemu organizmowi tego, czego potrzebuje najbardziej, z pewnością odwdzięczy się nam z nawiązką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.