Ekstrakt ze storczyka Dendrobium – naturalnie i zdrowo

Storczyk Dendrobium jest rośliną pochodzącą ze wschodniej Azji. Bardzo często gości w naszych domach, najczęściej jako elegancka dekoracja wnętrza. Jednak nie każdy miłośnik kwiatów wie, jak korzystne działanie wykazuje, szczególnie w postaci ekstraktu. Czym jest ekstrakt z Dendrobium? W jaki sposób wpływa na ludzki organizm? Kiedy warto go stosować i dla kogo jest przeznaczony? Jeśli chciałbyś, drogi Czytelniku, zgłębić wiedzę na ten temat, zapraszam do przeczytania poniższego tekstu.

Czym się charakteryzuje ekstrakt ze storczyka Dendrobium?

Ekstrakt z tej rośliny znany jest i stosowany od ponad tysiąca lat w medycynie chińskiej jako tradycyjny naturalny lek. Uważa się go za jedno z najbardziej wartościowych ziół oraz umieszcza w składzie m. in. wielu produktów farmaceutycznych oraz suplementów diety. Co więcej, wyciąg z Dendrobium jest zdrowszym substytutem DMAA, czyli metyloheksanaminy. DMAA jest to organiczny związek chemiczny, który ze względu na swoje pobudzające właściwości poszukiwany jest przez sportowców, niestety składnik ten został zakazany w sporcie ze względu na liczne negatywne skutki uboczne. Dendrobium polecany jest nie tylko jako zdrowszy, ale także jako najskuteczniejszy jego zamiennik.  W suplementacji pojawia się przede wszystkim w spalaczach tłuszczu i odżywkach przedtreningowych.

Jak działa ekstrakt z Dendrobium na ludzki organizm?

Po zażyciu ekstraktu znacząco ulega poprawie wydolność ludzkiego organizmu poprzez ułatwienie oddychania, a więc równocześnie większe dotlenienie organizmu. Stymulacja centralnego układu nerwowego powoduje wzmożoną produkcję adrenaliny, noradrenaliny oraz dopaminy, czyli „hormonu szczęścia”. Związki te wpływają pozytywnie na poprawę nastroju i zyskanie ogromnej dawki energii, przydatnej podczas treningu. Poprawiają koncentrację i skupienie. Co jest charakterystyczne dla ekstraktu z omawianego storczyka, po wykonanym treningu nie pozostawia efektu znużenia, otępienia, niepokoju ani rozdrażnienia. Stosowany w rozsądnych ilościach zmniejsza potrzebę łaknienia.

Kiedy i dla kogo przeznaczony jest ekstrakt z Dendrobium?

Główne funkcje wyciągu ze storczyka Dendrobium są ściśle zdrowotne, stąd jest to składnik przeznaczony dla osób, które chcą zadbać o swoją sprawność fizyczną, w tym korzystają z suplementów przedtreningowych bądź pragną zadbać o swoją wagę i wspomóc odchudzanie. Warto wspomnieć kolejny bardzo istotny aspekt, czyli zwiększanie odporności. Jako przeciwutleniacz Dendrobium ujawnia właściwości przeciwnowotworowe, zwłaszcza przeciw rakowi płuc, białaczce promielocytowej czy gruczolakorakowi jajnika. Zapobiega chorobom oraz je leczy, niektóre badania wykazały, że działanie zawartych w ekstrakcie alkaloidów zwalcza zaćmę. Co więcej, ekstrakt obniża poziom cukru we krwi oraz poleca się go stosować do uzupełniania płynów. Podany w herbacie utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności skóry, dbając o jej dobrą kondycję. Ściśle jako lek Dendronium stosuje się jako tonik do zwilżania płuc i żołądka, do zwalczania suchości w jamie ustnej oraz przy takich dolegliwościach jak ból brzucha, udar słoneczny bądź w celu złagodzenia innych stanów spowodowanych przez suchą pogodę, dym lub zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.