Edukacyjne bajki dla dzieci, dlaczego warto?

Bajki dla dzieci, są zdecydowanie bardzo dobry sposobem na relaks. Bawią, uczą, jak również dają dziecku możliwość, aby rozszerzało swoją wiedzę z zakresu różnych dziedzin. Warto w związku z tym zwrócić uwagę, aby dziecko nie oglądało jedynie bajek, które lecą na popularnych kanałach i nie wnoszą nic do życia dziecka. Każdy rodzic, powinien mieć w swojej bibliotece filmowej takie bajki, które są edukacyjne i coś wniosą do życia dziecka. Warto zatem widzieć, jakie tytuły są godne polecenia.

1. Puffin Rock

Ta właśnie bajka edukacyjna jest bardzo pozytywna, także bez wątpienia spodoba się każdemu dziecku. Bajka ta opowiada o przygodach małych maskonurów. Grafika tej bajki jest bardzo przyjemna, dialogi są ciekawe, dlatego też nie ma się co dziwić, że jest to ulubiona bajka wielu dzieci. Jej walory edukacyjne są niepodważalne. Bohaterowie, to Oona oraz Baba, a więc rodzeństwo, które spędza wspólnie bardzo dużo czasu na różnych zabawach, wspólnie poznając świat. Bajka ta uczy dzieci, że trzeba opiekować się innymi, zwłaszcza słabszymi. Można znaleźć ją na Netflixie.

2. Umizoomi

Umizooni, jest to kolejna bajka edukacyjna, która jest warta polecenia zwłaszcza dla najmniejszych. W tej właśnie bajce grupa bardzo sympatycznych przyjaciół pomaga Twojemu dziecku w nauce literek cyferek oraz rozpoznawaniu podstawowych kształtów. Razem z bohaterowi, dziecko bawi się, ale również uczy działań matematycznych, co może się okazać bardzo przydatne.

3. Pablo Big Purple Bird

Bajka, jaka powinna znaleźć się w domowej biblioteczce każdego rodzica, to Pablo Big Purple Bird. Bohaterem tej właśnie bajki jest Pablo, który występuje również w innych cyklach bajek. Pokazuje on świat z perspektywy dzieci autystycznych. Pablo, jest to chłopiec, który cierpi właśnie na autyzm i swoje zmagania z codziennością, zamienia właśnie w różne, ciekawe przygody. Do tego, stosuje on magiczne kredki, animowanych przyjaciół, jak również swoją ogromną wyobraźnię. W bajce zawsze towarzyszą mu zwierzęta – jego przyjaciele. Każdy ze zwierzaków ma inną osobowość, ale zawsze razem się trzymają i starają się zrozumieć świat, który och otacza. Właśnie, w taki sposób, Pablo razem ze swoimi towarzyszami pokazują, że ludzie są różni, ale zawsze trzeba być w stosunku do nich wyrozumiałym oraz tolerancyjnym.

4. Było sobie życie

Bajka „Było sobie życie”, to naprawdę bardzo mądra pozycja, która na pewno przypadnie do gustu, zarówno tym młodszym, jak i również starszym dzieciom. Ta właśnie bajka w bardzo przystępny dla dziecka sposób, pokazuje jak działa cały ludzki organizm. Z bajki, nasze dziecko może dowiedzieć się, jak funkcjonuje na przykład układ krwionośny, układ odpornościowy, czy też układ oddechowy. Ponadto, zrozumie, czym są przykładowo kubki smakowe, zęby, uszy, po co nam skóra itp.

5. Detektyw Łodyga

Detektywa Łodygę, bezapelacyjnie możemy zaliczyć do najpopularniejszych obecnie bajek. Jej głównym bohaterem jest detektyw, który podpowiada dziecku, jak rozwiązywać różnego rodzaju zagadki, które dotyczą największych światowych wynalazków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.